Svjetsko prvenstvo u obaranju ruke

Dražen Kogl osvojio zlatnu i srebrnu medalju u obaranju ruku na svjetskom prvenstvu

Dražen Kogl osvojio je naslov svjetskog prvaka u obaranju ruke u 47.godini života.

Hrvatska ima svjetskog prvaka u obaranju ruke.

47-godišnji Križevčanin Dražen Kogl osvojio je naslov prvaka u Vilniusu u Litvi u konkurenciji od 2000 natjecatelja iz 40 zemalja.

Uz obranu naslova prvaka na lijevoj ruci, Kogl je osvojio i srebro na desnoj.

Kogl koji je inače po struci automehaničar, višestuki je aktualni europski i svjetski prvak na obje ruke, a osim njega, i cijela obitelj se uspješno bavi ovim sportom.

Važno je napomenuti kako je to uspjeh u sportu u kojem Hrvatska ne ulaže niti kune, stoji na portalu sportski.net.hr.

"Sada zaista imamo vrhunske sportske rezultate i nadam se kako će i država prepoznati ovaj višegodišnji trud te financijski pomoći kako bismo titule i obranili", rekao je Jakovac.

Osim Kogla, hrvatsku reprezentaciju na svjetskom prvenstvu u Litvi činili su Blaženka Trobić, Mihaela Kogl, Marko Kogl te Mislav Drokan.