Povratak u Zagreb s tri zlatne medalje

Zagrebačke mažoretkinje obranile titulu europskih prvakinja!

Mažoretkinje nastupaju

Među čak 170 formacija i neformacija s preko 1600 mažoretkinja, Zagrebačke mažoretkinje ponovno su dokazale svoju izvrsnost osvojivši europsko zlato u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj skupini. Europsko prvenstvo mažoretkinja održavalo se od 27. do 30. kolovoza 2015. u francuskom gradu Albiju.

Ovogodišnja konkurencija zaista je bila daleko spremnija i jača nego prethodnih godina. Ipak, izvanredne koreografije i defile zagrebačkih mažoretkinja publiku su ostavile bez daha te omogućile obranu naslova europskih prvakinja. Uvjerljivoj pobjedi pridonijela je predanost i upornost naših mažoretkinja kao i dugogodišnje iskustvo stečeno nastupima u 22 različite zemlje Europe, Amerike i Azije. Europsko prvenstvo mažoretkinja održavalo se od 27. do 30. kolovoza 2015. u francuskom gradu Albiju.

Na prvenstvu je sudilo čak šest internacionalnih sudaca. Medalje u pojedinim kategorijama također su osvojili i timovi iz Francuske, Slovenije, Rumunjske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Češke.

Pridružujemo se čestitkama!

Audicije za nove članice

Nove članice su uvijek dobrodošle, a sljedeće audicije Zagrebačkih mažoretkinja održat će se u dvorani Zagrebačkih mažoretkinja, Palmotićeva 30, u četvrtak 17. rujna u 20 sati i u subotu 19. rujna u 15 sati.

Od svojeg osnutka 1993. godine Zagrebačke mažoretkinje ostvaruju izvanredne rezultate. Osvojile su 14 Prvenstva Europe i 18 Prvenstva Hrvatske, a prema procjeni nizozemske agencije SPH, godišnje ih vidi 12 milijuna ljudi. U svojim redovima Zagrebačke mažoretkinje broje više od 600 članica, vrlo su uspješan i složan kolektiv te uveličavaju različite ceremonije i protokole diljem svijeta.