LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Znanstveno-stručni program u Rijeci

3. „Kongres hitne medicine” okuplja studente i mlade liječnike s ciljem razmjene ideja i znanja

Pod organizacijskom palicom vrijednih studenata medicine edukacijski i stručni sadržaji događanja pružaju izvrsnu mogućnost povezivanja studenata i novopečenih liječnika koji žele iskoristiti priliku za usavršavanje vlastitih znanja o svim aspektima hitne medicine kao dinamične i izazovne struke koju će potencijalno prepoznati kao životni poziv.

Pod organizacijskom palicom vrijednih studenata medicine edukacijski i stručni sadržaji događanja pružaju izvrsnu mogućnost povezivanja studenata i novopečenih liječnika koji žele iskoristiti priliku za usavršavanje vlastitih znanja o svim aspektima hitne medicine kao dinamične i izazovne struke koju će potencijalno prepoznati kao životni poziv.

Studentska udruga FOSS MedRi ponovno je ujedinila snage s Medicinskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci, Kliničkim bolničkim centrom Rijeka te Zavodom za hitnu medicinu Primorsko-goranske županije s namjerom organiziranja 3. po redu Kongresa hitne medicine koji će se održati od 23. do 25. ožujka 2018. godine u gradu Rijeci. Svečano otvorenje događanja započet će u 15 sati.

Kongres je namijenjen studentima svih biomedicinskih znanosti i doktorskih studija, stažistima, ali i svim zainteresiranim mladim liječnicima. Glavni cilj organiziranja ovakvog tipa događanja prvenstveno se odnosi na pružanje jedinstvene prilike za kreiranje platforme za raspravu te razmjenu ideja, iskustava i znanja od kojih će najviše koristi imati upravo budući zdravstveni stručnjaci s interesom za područje hitne medicine. 

Kao i prethodnih godina, ovo će se događanje sastojati od edukacijskog i znanstveno-stručnog te društveno-zabavnog programa. Edukacijskom dijelu programa pripadaju radionice na kojima se kroz vježbu na modelima usvajaju određene vještine koje je nužno posjedovati prilikom svakodnevnog rada medicinskih djelatnika. Rotacija sudionika po ponuđenim radionicama pruža mogućnost svim zainteresiranima da prisustvuju baš svakoj od njih. Tijekom održavanja znanstveno-stručnog dijela programa posjetitelje kongresa očekuju usmena i poster izlaganja aktivnih sudionika, kao i plenarna te stručna predavanja. Na radionicama ovogodišnjeg kongresa tematizirat će se problematika dišnih puteva, kliničkih scenarija, defibrilatora i sigurne defibrilacije, važnost brze interpretacije elektrokardiograma, FAST ultrazvuka te osnovnog održavanja života djece. 

Na Kongresu mogu sudjelovati studenti svih godina studija medicine, sestrinstva te ostalih biomedicinskih znanosti, kao i studenti doktorskih studija te stažisti i mladi liječnici. Svi zainteresirani posjetitelji prijaviti se mogu kao aktivni ili pasivni sudionici. Od aktivnih sudionika traži se usmeno izlaganje svoga rada koji može biti pregledni, istraživački ili prikaz slučaja. Nakon svih održanih prezentacija u sklopu Kongresa, Znanstveni će odbor izabrati najbolje izlaganje, a autoru najboljega rada prema kriterijima urednika časopisa Medicina Fluminensis pružit će se izvanredna prilika koju svakako vrijedi ugrabiti – mogućnost objave svoga pobjedničkog rada u navedenoj publikaciji. 

Za više informacija i detalja o samom događaju, organizatorima i cjelokupnom programu posjetite službenu Facebook stranicu Kongresa hitne medicine, a eventualni upiti ili nedoumice zaprimaju se na e-mail adresu: kongres.hitne.medicine@gmail.com.

Prošlogodišnji Kongres okupio je brojne znatiželjne sudionike željne znanja, FOTO: Kongres hitne medicine / Facebook
FOTO: PIXABAY