Studentsko natjecanje za pravnike

Nakon finalnog ročišta proglašeni pobjednici Moot Court Croatia

Moot Court Croatia 1

Završeno je studentsko natjecanje Moot Court Croatia. Najboljima su se pokazala dva tima Pravnog fakulteta u Zagrebu.

Finalnim ročištem na Županijskom sudu u Zagrebu ovog vikenda završeno je četvrto po redu studentsko natjecanje za pravnike, Moot Court Croatia 2016. Jedinstveno natjecanje u obliku simuliranog suđenja u organizaciji udruge eSTUDENT ove je godine okupilo 32 ekipe studenata s pravnih fakulteta iz Osijeka, Zagreba, Rijeke i Splita.

Samo 16 timova dobilo je priliku sudjelovati na usmenim ročištima, a najboljima su se pokazala dva tima Pravnog fakulteta u Zagrebu. Njima je na finalnom ročištu sudilo sedam sudaca među kojima suci Vrhovnog suda, Županijskog suda u Zagrebu, renomirani odvjetnici te profesori s katedre za Obiteljsko pravo Pravnog fakulteta u Zagrebu.

Sudjelovanje u natjecanju studentima je omogućilo stjecanje vrijednog iskustva i unaprjeđenje osobnih i profesionalnih sposobnosti. Svi koji su stigli do polufinala osvojili su 10 ECTS bodova.

Najbolji su ove godine bili Ana Pintarić, Dino Gliha, Tajana Novosel i Vanja Salina. Nagrađeni su osvojili ljetnu praksu u nekima od ponajboljih odvjetničkih ureda u Zagrebu, ujedno i partnerima natjecanja, te sudjelovanjem na Dubrovnik Summer School, međunarodnom seminaru kojeg udruga eSTUDENT organizira već 11. godinu zaredom.

Pobjednici natjecanja, Foto: eSTUDENT

Drugoplasirana ekipa osvojila je osnovne obuke za izmiritelje u suradnji s Hrvatskom udrugom za mirenje. Najboljim govornikom natjecanja proglašena je Ana Pintarić, a ekipa u sastavu Sara Andrić, Josipa Vrkljan, Nataša Vučinić i Ana Marija Rupčić dobila je nagradu za najbolji pisani podnesak.

Najbolji pisani podnesak, Foto: eSTUDENT

Više informacija o samom natjecanju, pobjednicima i nagradama možete pronaći na službenoj mrežnoj stranici udruge eSTUDENT.