Copa America: Dan šesti

Sergio Aguero

Argentina i Paragvaj minimalnim su pobjedama zasjeli na vrh ljestvice skupine B.

U skupini B odigrano je drugo kolo, a obilježile su ga pobjede favorita.

Na stadionu Regional sastale su se reprezentacije Paragvaja i Jamajke. Utakmica je obilovala prekršajima, ali ne i prilikama. Jedini pogodak posljedica je nespretne reakcije jamajkanskog golmana Kerra, koji je pokušao glavom očistiti dugu loptu. Njegovo čišćenje završilo je samo na nozi Edgara Beniteza, od koje se odbila u gol.

Druga utakmica ponudila je atraktivne suparnike, ali je nogomet bio gotovo jednako tvrd i zatvoren kao i u prvoj. Argentina je nakon gotovo sat vremena probijanja urugvajske obrane uspjela preći u vodstvo. Precizan je bio Sergio „Kun” Aguero, koji je nakon ubacivanja Zabalete s desne strane loptu glavom poslao u Muslerinu mrežu. Dobru priliku za Urugvaj u nastavku je utakmice propustio Diego Rolan. Izbornik Argentine Gerardo „Tata” Martino zaradio je crveni karton zbog prigovora sucu. Inače, cijela utakmica protekla je u napetoj atmosferi na terenu i izvan njega.