Vaterpolisti Mladosti upisali su i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru u Napulju

Mladostaši naporan dan okončali pobjedom

Europsko prvenstvo u vaterpolu 2010.

Mladost je odradila dvije utakmice u jednom danu i zabilježila omjer pobjeda i poraza 1:1

Nakon prve pobjede na kvalifikacijskom turniru za nastup u Euroligi protiv Marseillea 11:10, Mladostaši su danas odigrali dvije utakmice te upisali jednu pobjedu i jedan poraz.

Poraz je došao u jutarnjim satima. Ruski Sintez bio je bolji rezultatom 6:7. Najbolji u redovima Mladosti bio je Ante Vukičević s 3 pogotka.

Mladostaše je u popodnevnom terminu dočekala momčad Acquachiare koja je dotad upisala dvije pobjede. Utakmica je bila izjednačena u prvom dijelu te se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom 4:4. U nastavku Mladost stvara prednost i upisuje pobjedu uz konačni rezultat 7:9. Junak Mladosti ponovno je bio Ante Vukičević s 3 pogotka.

Igrače Vjekoslava Kobešćaka očekuju još dvije utakmice: protiv Schuurmana iz Nizozemske u petak i malteške Vallete u nedjelju.

Podsjetimo, kvalifikacijski turnir za nastup u Euroligi igra se u Napulju, a plasman u drugi krug će izboriti pet od šest ekipa koje nastupaju. Mladost je ovom pobjedom osigurala plasman u daljnje natjecanje.