Neosvojiva ledena dvorana

Medveščak sa 6 pogodaka stigao do 6. pobjede u nizu

Nastavlja se niz velikih pobjeda Medveščaka u ledenoj. Novi protivnik Medvjedima bio je Neftekhimik iz Nižnjekamska, koji je ispraćen sa šest pogodaka u mreži dok je s druge strane Barry Brust produžio svoj niz bez primljenog pogotka na tri utakmice.

Nakon uvodnih nekoliko minuta Medveščak je stigao do prednosti. Charles Linglet je zabio na dodavanje Kurtisa Frasera i Ryana Vescea. U nastavku trećine isključenje je zaradio igrač gostiju Stanislav Romanov. Ovu prednost hokejaši Medveščaka su iskoristili na najbolji način, nakon minute i 20 sekundi igre s igračem više na 2:0 je povisio KUrtis Fraser na dodavanje Marka Katića i Matta Ellisona. Rusi su bili ozbiljno poljuljani ovim pogotkom te je što su domaćini osjetili i postigli treći pogodak 38 sekundi nakon drugoga. Ovaj puta strijelac je bio Matt Ellison na dodavanje Lingleta i Vescea.

Krajem prve trećine Rusi su ostali s igračem manje nakon što je isključen Stanislav Alševskij. Tako da su Medvjedi mogli snažno napasti i na početku drugog dijela, a ubrzo je stigla i nagrada u vidu novog pogotka. Nakon samo 50 sekundi igre precizan je bio privremeni kapetan Jonathan Cheechoo. Potom su se nastavila isključenja na obje strane, pa su tako na hlađenje u idućih 10 minuta otišla 4 igrača što koriste Medvjedi i postižu peti pogodak, kapetan Cheechoo je u ovoj situaciji asistirao Mattu Murleyu. Manje od minute je trebalo Medveščakovim napadačima da ponovno smjeste pak iza leđa Koukala za 6:0. Strijelac je bio Danac Patrick Bjorkstrand. Pogodak je bio razlog za okršaj između Carlea i Koukala, te Švarnija i Belova. Nakon toga gosti su nastavili s provokacijama, te su se redala isključenja. Bolja situacija nije bila ni u posljednjoj dionici susreta, ali do promjene rezultata nije došlo.

Medveščak je ovom pobjedom zaključio seriju domaćih utakmica sa stopostotnim učinkom, te se nalaze na 5. mjestu zapadne konferencije s 23 boda. Sada za Medvjede slijede 2 teška gostovanja u protiv druge i treće momčadi zapada, DInama iz Minska i Donbassa. Prvi od ta dva okršaja na rasporedu u srijedu u Minsku.