Druga medalja za Hrvatsku

Lucija Zaninović srebrna na Univerzijadi

Univerzijada

Lucija Zaninović sa ljetne se Univerzijade u Južnoj Koreji vraća sa srebrnom medaljom, nakon što je u finalu borbu predala bivšoj svjetskoj prvakinji.

Sjajna hrvatska taekwondoašica i olimpijka Lucija Zaninović sa ljetne se Univerzijade u Južnoj Koreji vraća sa srebrnom medaljom, nakon što je u finalu borbu predala bivšoj svjetskoj prvakinji, Tajlanđanki Chanatip Sonkham, pri rezultatu 1:9. Ovim je uspjehom došla do novih bodova za nadolazeće Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

Lucija se u kategoriji do 47 kilograma u šesnaestini finala prvo sučelila s Kazahstankom Farizom Aldangorovom, koju je svladala 6:2, da bi se u četvrtfinalu prošetala s laganih 14:0 preko Finkinje Tanje Tuulije Pasanen. U polufinalu ju je čekala Turkinja Rukiya Yildrim, koju je pobijedila rezultatom 15:8, dok je u borbi za zlatnu medalju bila bolja već spomenuta Tajlanđanka.

Podsjetimo kako je još početkom prošlog tjedna srebrnu medalju u kategoriji do 57kg kod judašica osvojila Andrea Bekić, od koje je u finalu bolja bila Mongolka Sumiye Dorysuren.