REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Odigrano je 11. kolo prve hrvatske nogometne lige

Jadranski derbi bez pobjednika, odličan pogodak Benka

Najznačajnija utakmica ovog kola odigrala se na Kantridi gdje je Rijeka remizirala s Hajdukom.

Podjela bodova u jadranskom derbiju. Rijeka i Hajduk odigrali su izjednačenu utakmicu koja je  završila takvim rezultatom.

Utakmica je počela mirno i bez ozbiljnijih prilika. U 24. minuti Rijeka dolazi u vodstvo. Nakon visokog centaršuta Tomečaka, Leon Benko prelijepim volejom zabija za 1:0. Bio je to sedmi ligaški pogodak Benka ove sezone, koji je i najbolji strijelac prvenstva.

U drugom poluvremenu Hajduk je stvarao pritisak koji mu se i isplatio u 58. minuti kada Kouassi zabija nakon udarca iz kuta. U nervoznoj završnici punoj žutih kartona rezultat se nije mijenjao.

U ostalim utakmicama Lokomotiva je demolirala Osijek sa čak 5 pogodaka, dok su Hrvatski Dragovoljac i Slaven Belupo odigrali bez pogodaka.

U dvije nedjeljne utakmice Dinamo je remizirao na Stanovima sa Zadrom, dok je Split izgubio na Parku mladeži od Istre. Gosti iz Pule odnijeli su sva tri boda pogotkom Sandija Križmana iz 23. minute koji je silovitim udarcem iz daljine pospremio loptu iza leđa Danijela Zagorca.

Rijeka - Hajduk 1:1
Hrvatski Dragovoljac - Slaven Belupo 0:0
Lokomotiva - Osijek 5:0
Zadar - Dinamo 0:0
Split - Istra 1961 0:1