Hrvatski stolni nogomet

Hrvatska stolnonogometna reprezentacija pobjednik Sava kupa

2. Sava kup

Hrvatska stolnonogometna reprezentacija pobjednik je Sava kupa koji se održavao u Kopru 17. siječnja ove godine.

Stolnonogometni Sava kup održao se u Slovenskom Kopru 17. siječnja ove godine, a natjecale su se reprezentacije Slovenije, Srbije i Hrvatske. Na turniru je sudjelovalo čak 119 igrača. Prvo mjesto osvojila je hrvatska reprezenacija.

Za hrvatsku reprezentaciju nastupili su Đani Glavinić, Krešimir Nemec, Ante Prstec, Borna Fandel, Ivor Marinković, Dino Vičević, Luka Vještica, Mario Volarić te Antonio Novački koji je bio i izbornik reprezentacije.

Sava kup je vrijedio i kao 3. turnir Fabi lige, ali i 3. turnir Slovenske Lige Kalčeto. Stoga su postignuti i ovi rezultati: Borna Fandel i Sebastijan Božić osvojili su prvo mjesto u igri parova, dok je drugo i treće mjesto pripalo slovenskim igračima. U ženskoj kategoriji najbolje su bile Marijana Sabolič te Jana Rožac.