Međunarodno studentsko natjecanje

EuroZagreb okupio sportaše iz čitave Europe

Navijačice

Četvrto izdanje EuroZagreba održavalo se na terenima ŠRC Mladosti, u sportskoj dvorani Ekonomskog fakulteta te u futsal Fusio centru na Velesajmu. Titule najboljih, uz strane goste, ponijeli su i domaći studenti.

Hrvatska metropola prošli je tjedan ugostila sudionike EuroZagreba, međunarodnog studentskog turnira koji okuplja sportaše iz čitave Europe te ulaže u kulturno i sportsko promicanje grada Zagreba.

Četvrto izdanje EuroZagreba održavalo se na terenima ŠRC Mladosti, u sportskoj dvorani Ekonomskog fakulteta te u futsal Fusio centru na Velesajmu. Titule najboljih, uz strane goste, ponijeli su i domaći studenti

Studenti su se natjecali u različitim sportovima: futsal, košarka, odbojka, tenis, šah, plivanje, a u pauzama košarkaših utakmica imali smo prilike vidjeti i atraktivni cheerleading.

Na turniru je sudjelovalo preko 200 natjecatelja iz Grčke, Libanona, Slovačke, Francuske, Njemačke i Hrvatske.

Turnir, uz povezivanje studenata te razvijanja natjecateljskog duha, pridonosi i promociji grada Zagreba pa su tako natjecatelji imali prilike upoznati noćni život grada u organiziranim partijima u lokalnim noćnim klubovima.

Kako nam je bilo i kako su se natjecatelji zabavljali provjerite na Facebook, Twitter i Instagram profilu te službenoj stranici

Rezultati natjecanja:

ODBOJKA STUDENTICE:

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva

2. The American College of Greece

3. Ekonomski fakultet u Zagrebu

ODBOJKA STUDENTI:

1. Ekonomski fakultet u Zagrebu

2. Paris University 2

3. Karslruhe University of technology

FUTSAL STUDENTICE:

1. Ekonomski fakultet u Zagrebu

2. The American College of Greece

3. Lebanese American University

FUTSAL STUDENTI:

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva

2. Poslovna škola Libertas

3. Lebanese American University

KOŠARKA STUDENTICE:

1. Filozofski fakultet u Zagrebu

2. Agronomski fakultet u Zagrebu

3. The American College of Greece

KOŠARKA STUDENTI:

1. Agronomski fakultet u Zagrebu

2. Ekonomski fakultet u Zagrebu

3. Universidad Madrid

CHEERLEADING:

1. University of national and world economy Bulgaria

2. Lebanese American University

3. Filozofski fakultet u Zagrebu

TENIS STUDENTICE:

1. Sadi Kim (Lebanese American University)

2. Ema Banić

3. Pittas Theohariti (The American College of Greece)

PLIVANJE STUDENTICE:

50m PRSNO

1. Iva Vukoja (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

2. Justina Chakieh(Lebanese American University)

3. Rita Salaomuni (Lebanese American University)

50m DELFIN

1. Lea Gegić (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

2. Rita Waked (Lebanese American University)

50m SLOBODNO

1. Iva Vukoja (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

2. Justina Chakieh (Lebanese American University)

3. Ines Jakšić (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

50m BACK

1. Iva Vukoja (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

2. Melissa Abi Nahkle (Lebanese American University)

PLIVANJE STUDENTI:

50m DELFIN

1. Maroun Waked (Lebanese American University)

2. George Fatoul (Lebanese American University)

3. Filip Tomašek (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

100m SLOBODNO

1. Charlie Salame (Lebanese American University)

2. Luka Štrosar (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

3. Guy Mrad (Lebanese American University)

100m LEĐNO

1. Maroun Waked (Lebanese American University)

2. Filip Tomašek (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

3. Guy Mrad (Lebanese American University)

100m PRSNO

1. Charlie Salame (Lebanese American University)

2. Ivan Jaram (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

3. Guy Mrad (Lebanese American University)

100m DELFIN

1. Maroun Waked (Lebanese American University)

2. George Fatoul (Lebanese American University)

3. Guy Mrad (Lebanese American University)

50m SLOBODNO

1. Makram Fatoul (Lebanese American University)

2. George Fatoul (Lebanese American University)

3. David Skala

50m LEĐNO

1. Maroun Waked (Lebanese American University)

2. Filip Tomašek (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

3. Luka Štrosar (Ekonomski fakultet u Zagrebu)

50m PRSNO

1. Charlie Salame (Lebanese American University)

2. Makram Fatoul (Lebanese American University)

3. David Skala

1. Karlo Mijić

2. Andrija Jergović

3. Domagoj Glažar

STOLNI TENIS STUDENTICE:

1.Mateja Jeger

2.Ivona Valentić

STOLNI TENIS STUDENTI:

1. Juraj Tonković

2. Dominik Varga

3. Martin Gojun

4. Matija Stojanović

5. Matko Gajski

Komentari na članak

Vezani članci

Primatijada

Znanstveno-sportska manifestacija Primatijada

Studente prirodnih znanosti i ove godine očekuju znanstvena izlaganja i sportska natjecanja

Četvrtu godinu zaredom održava se studentska znanstveno-sportska manifestacija Primatijada. Ove godine održat će se u Poreču s temom "Integracija znanosti, IT-a i poduzetništva".

Nogometašica Nina Mijoč u dresu ŽNK Ombla

Intervju s Ninom Mijoč

„Nadam se da će i djevojke u Hrvatskoj jednoga dana moći voditi normalan život igrajući nogomet“

Mlada nogometašica ŽNK Neretva i studentica Sveučilišta u Dubrovniku Nina Mijoč podijelila je s nama svoju nogometnu i studentsku priču te razmišljanja o uvjetima žena u nogometu.

BMX Freestyle kup

Svjetski BMX Freestyle kup

Festival ekstremnog sporta čini Osijek epicentrom zabave

Pannonian Challenge postao je dio Svjetskog BMX Freestyle kupa i u srpnju će okupiti najcjenjenija imena BMX, „skate“ i „inline“ svijeta. Hrvatska ima svog favorita, koji će u Osijeku pokušati dotaknuti tron.

Meksiko - Bolivija

Copa America - Skupina A

Meksiko i Bolivija remizirali

Zanimljivo je napomenuti kako je ovo bio treći dvoboj Meksika i Bolivije na južnoameričkim prvenstvima i da favorizirani Meksikanci još nikada nisu uspjeli svladati Boliviju.

Showderica 2015 - Belfast Food

Sportski, umjetnički i glazbeni festival

Belfast Food headliner drugog studentskog festivala SHOWderica

Potaknuti odličnim uspjehom prvog festivala SHOWderica organizacijski tim odlučio se upustiti u malo ambiciozniji pothvat.