ATP Tokio: Kanađanin izborio finale

Dodig zaustavljen u polufinalu

Ivan Dodig

Nakon sata i 24 minute igre protiv Raonica, Ivan Dodig izgubio šansu za nastup u finalu ATP turnira u Tokiju.

Najbolji hrvatski tenisač i 34. igrač svijeta Ivan Dodig izgubio je u polufinalu ATP turnira u Tokiju od 11. igrača svijeta Milosa Raonica 7:6 (4) i 6:1.

U prvom setu nijedan igrač nije uspio oduzeti servis suparniku, a odluka je pala u tie-breaku.  Iako je Dodig vodio u 13. igri 3-1, Raonicu je pripala pobjeda 7-4. U drugom setu kod rezultata 1-1 Dodig nije iskoristio break loptu te kasnije nije osvojio ni gem.

Raonica, učenika našeg tenisača Ivana Ljubičića, u finalu čeka prvi nositelj Juan Manuel Del Potro. Argentinac je u polufinalu pobijedio Nicolasa Almagra 7:6 (7) i 7:6 (1). Dodiga za utjehu od ponedjeljka čeka 30. mjesto na svjetskoj ATP listi.