Zaboravili ste lozinku?
Lapis d.o.o.

Programer - Linux expert (m/ž)

Zagreb
Ostalo
Opis radnog mjesta:
Tražimo talentirane i entuzijastične programere i Linux stručnjake koji bi se priključili našem timu u dizajniranju, programiranju i implementaciji novih i održavanju i unapređenju postojećih projekata.

U čemu trebamo Vašu pomoć kod system administracije/razvoja:

- osnovna system administracija Linux servera
- konfiguracija i održavanje VoIP i wireless sustava
- izrada interface-a između programa
- rad na našem OS-u za IPTV - embedded Linux
- razvijanje novih ideja u svrhu unaprjeđenja naših proizvoda i usluga
- suradnja s ostalim zaposlenicima i konstantna razmjena ideja
- testiranje svega što napravimo
- detekcija i popravljanje (ili reportanje) bugova
- držanje svega nabrojanog na gitu

Molimo da u Vašoj prijavi navedete iskustva s navedenim stavkama.

Naša platforma je isključivo Linux te se od kandidata očekuje njegovo vrlo dobro razumijevanje i lakoća korištenja.
Također, od kandidata očekujemo napredno poznavanje logike programiranja.

Programski jezici koje (za sada) koristimo su C, qml/Qt (C++), Javascript (Meteor, node.js), bash, ...

Tehnologije koje koristimo i vještine koje tražimo:

- command line fu
- poznavanje i korištenje: bash scripting, makefile, systemd i git
- iskustva s IPTV i VoIP tehnologijama su prednost
- bug reporting skills
- samoinicijativnost, marljivost i ambicijoznost

Očekujemo angažman i doprinost u svim našim projektima, raspodjeljen prema trenutnim potrebama.

Nudimo:
- laptop na korištenje
- besplatna teretana
- 300/200 Mbps internet veza
- linearna organizacija poslovanja
- fleksibilno radno vrijeme
- stimulirajuća plaća
- ugodno, stručno i motivirajuće radno okruženje
- poticanje kreativnosti
- dostupnost modernih tehnologija
- mogućnost napredovanja
- suradnja s najboljim svjetskim stručnjacima u svojim područjima
Vrsta posla: stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme, student servis
Županija:	Grad Zagreb

Znanja i kvalifikacije: Od kandidata ne tražimo diplomu ili certifikate. Sve što trebate je impresionirati nas svojim znanjem, odnosno mogućnostima.