Jedan od četiriju šampiona sa splitskih Firula sada nosi titulu „juris doctor“.

Davis Cup

Na današnji dan

Osnovan Davis Cup

Prvi Davis Cup meč odigran je prije 116 godina između Sjedinjenih Američkih Država i, tada, Britanskih Otoka. Danas je to najdugovječniji timski turnir na svijetu.

Wimbledon

Počela se pisati wimbledonska povijest

Savršena zelena trava, a na igračima sve bijelo – od čarapa, donjeg rublja do šilterica. Naravno, govorimo o Wimbledonu.

Monika Seleš

Monika Seleš osvajanjem Australian Opena pobijedila strah od izlaska na teren

U duhu priče sa sretnim završetkom naše Mirjane Lučić-Baroni donosimo vam još jednu sličnu. Ona nas vraća dvadesetak godina unatrag, također na australske teniske terene.

Marin Čilić

Najveći uspjeh mladog hrvatskog tenisača

Marin Čilić osvojio US Open!

Marin Čilić osvojio US Open te tako došao do najveće pobjede u karijeri.

Tenis servis

Sportska natjecanja zagrebačkog sveučilišta

Studente očekuju natjecanja u tenisu, stolnom tenisu, rukometu na pijesku i karateu

Zagrebački sveučilišni sportski savez poziva sve zainteresirane studente da se prijave i sudjeluju u natjecanjima kako bi konkurencija bila što veća, a natjecanje što raznovrsnije.

Sveučilišna prvenstva grada Zagreba

Održana natjecanja u krosu, tenisu i badmintonu

Studenti Ekonomskog i studentice Kineziološkog fakulteta osvojili su prva mjesta u tenisu. Na krosu najbrži su bili Marko Kučko i Katarina Jordan, a najbolji u badmintonu Josip Uglešić i Iva Lukač.

Gussie Moran

Tenisačica Gertrude Moran na današnji je dan 1949. šokirala javnost haljinom iznad koljena koja joj je omogućila lakše kretanje po terenu.

Roger Federer

Rođen poznati tenisač Roger Federer

Prije 36 godina na današnji dan rodio se treći tenisač svijeta Roger Federer.

Ivan Dodig

ATP Tokio: Kanađanin izborio finale

Dodig zaustavljen u polufinalu

Nakon sata i 24 minute igre protiv Raonica, Ivan Dodig izgubio šansu za nastup u finalu ATP turnira u Tokiju.

Badminton ilustracija

Imat ćemo priliku vidjeti natjecanja u badmintonu, tenisu i stolnom tenisu

Zagreb ugošćuje državno prvenstvo

17. i 18. listopada u paviljonima Zagrebačkog velesajma započinju studentska državna prvenstva u badmintonu, tenisu i stolnom tenisu.

Ilustracija stolni tenis, tenis i badminton

Sveučilišno prvenstvo države u badmintonu, stolnom tenisu i tenisu

Sveučilištu u Zagrebu 7 naslova

Zlatnu medalju u stolnom tenisu u muškoj konkurenciji osvojio je Franjo Josip Marelja, a u ženskoj konkurenciji Nadana Gavranić. Zlatnu medalju u badmintonu osvojio je Zvonimir Đurkinjak.

Studentska teniska liga

Humanitarna liga

Započeo studentski teniski turnir; prikupljaju se sredstva za dječji dom

Na inicijativu studenata pokrenuta je humanitarna liga u tenisu. Sudjeluje čak 40 studenata, a zadnjega dana turnira posjetitelje očekuje humanitarna tombola.

Finale humanitarne teniske lige

Pomoć dječjem domu

Studenti odmjeravaju snage u finalu humanitarne teniske lige

Kako bi se prikupila sredstva za kućne potrepštine Dječjeg doma u Dubrovniku, pokrenuta je humanitarna studentska liga u tenisu čije će se finale održati ovoga petka.