PRETRAGA PO KLJUČNOJ RIJEČI:
olimpijada (18)

Dva zlata i bronca za izvrsne mlade hrvatske informatičare!

U konkurenciji 349 natjecatelja iz 88 zemalja svijeta naši mladi hrvatski informatičari osvojili su dvije zlatne i jednu brončanu medalju čime je Hrvatska, kao i protekle dvije godine, zauzela 10. mjesto u ukupnom poretku.

Hrvatski gimnazijalci vratili se s medaljama i s biološke olimpijade!

U selekciji i pripremama za ovo zahtjevno natjecanje sudjelovali su djelatnici i studenti Biološkog i Kemijskog odsjeka PMF-a.

Na Međunarodnoj prirodoslovnoj olimpijadi mladih naši učenici osvojili 6 medalja

Na ovom događaju pod nazivom IJSO 2021 sudjelovalo je 290 učenika iz 59 država.

Srednjoškolka osvojila brončanu medalju na međunarodnoj olimpijadi iz astronomije i astrofizike!

Olimpijada se trebala održati u Kolumbiji, no zbog epidemiološke situacije se održala putem interneta.

Hrvatski srednjoškolci osvojili 7 medalja na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi!

Na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi hrvatski su srednjoškolci osvojili čak sedam medalja, od kojih su dvije zlatne medalje.

I našim osnovnoškolcima medalje: Mladi informatičari osvojili četiri bronce!

Za reprezentaciju Hrvatske nastupili su Karlo Brčić, Borna Čizmarević, Luka Duplančić i Fran Škarica.

Na Međunarodnom turniru mladih prirodoslovaca naši srednjoškolci osvojili brončanu medalju!

Na međunarodnom su turniru naši mladi prirodoslovci pokazali zavidno znanje i osvojili šesto mjesto u ukupnom poretku čime su zaslužili brončanu medalju.

Naši srednjoškolci i dalje rasturaju – osvojili su tri medalje na Svjetskoj geografskoj olimpijadi!

Svjetska geografska olimpijada iGeO 2021 održana je od 10. do 16. kolovoza 2021, a naši su učenici osvojili tri medalje.

Naši učenici i dalje oduševljavaju: odnijeli su broncu na Međunarodnoj biološkoj olimpijadi

Učenik Lovro Mirković iz zagrebačke XV. gimnazije odnio je broncu na natjecanju iz biologije, no izvrsne su rezultate ostvarili i ostali učenici.

44 nacionalna tima sudjelovat će na International Economics Olympiad 2021. I Hrvatska ima svoje predstavnike!

Domaćin International Economics Olympiad je Latvija, a Olimpijada će se održati od 26. srpnja do 1. kolovoza.