PRETRAGA PO KLJUČNOJ RIJEČI:
medalje (29)

Milanović čestitao studentima osvajačima medalja: „Radite afirmativan posao za Hrvatsku“

Predsjednik Milanović čestitao je studentima na sportskim uspjesima, svjestan izazova usklađivanja fakultetskih obveza s vrhunskim sportom.

U Kolumbiji je održana Međunarodna prirodoslovna olimpijada, mladi iz Hrvatske vratili se sa šest medalja

Prije uključivanja u natjecanje, učenici su prolazili pripreme, a u tome su im pomagali djelatnici PMF-a Sveučilišta u Zagrebu: Svoje znanje, s ciljem uključivanja u natjecanje, prenosili su Tajana Begović s Kemijskog odsjeka, Andreja Lucić s Biološkog odsjeka te Karolina Matejak Cvenić s Fizičkog odsjeka. U pripremi učenika sudjelovali su i studenti Kemijskog odsjeka PMF-a Marco Fraccaro i Mislav Barić te s Biološkog odsjeka Željka Vidaković Cifrek i Josip Skejo.

Dva zlata i bronca za izvrsne mlade hrvatske informatičare!

U konkurenciji 349 natjecatelja iz 88 zemalja svijeta naši mladi hrvatski informatičari osvojili su dvije zlatne i jednu brončanu medalju čime je Hrvatska, kao i protekle dvije godine, zauzela 10. mjesto u ukupnom poretku.

Naši srednjoškolci osvojili medalje na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi

Natjecala su se 52 srednjoškolca iz 12 zemalja, Austrije, Hrvatske, Češke, Njemačke, Mađarske, Italije, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Slovenije, Švicarske (uživo) i Ukrajine (online), a svi sudionici bili su izabrani putem nacionalnih natjecanja u informatici.

Hrvatski gimnazijalci vratili se s medaljama i s biološke olimpijade!

U selekciji i pripremama za ovo zahtjevno natjecanje sudjelovali su djelatnici i studenti Biološkog i Kemijskog odsjeka PMF-a.

Naši mladi robotičari osvojili sedam medalja na europskom natjecanju!

Hrvatski predstavnici osvojili su ukupno 4 zlatne medalje, 2 srebrne i 1 brončanu medalju, a za ovaj rezultat zaslužna je i odlična suradnja između Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije i Centra izvrsnosti Varaždinske županije.

Naše mlade odbojkašice i odbojkaši zauzeli treće mjesto na međunarodnom turniru

Turnir je od 27. do 30. prosinca u Mariboru okupio reprezentacije Austrije, Mađarske, Slovenije i Hrvatske.

Hrvatski inovatori osvojili medalje u Njemačkoj

Hrvatske su inovacije ovom prilikom potaknule interes kako velikog broja posjetitelja tako i poslovne zajednice.

Hrvatski srednjoškolci osvojili 7 medalja na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi!

Na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi hrvatski su srednjoškolci osvojili čak sedam medalja, od kojih su dvije zlatne medalje.

Naši srednjoškolci i dalje rasturaju – osvojili su tri medalje na Svjetskoj geografskoj olimpijadi!

Svjetska geografska olimpijada iGeO 2021 održana je od 10. do 16. kolovoza 2021, a naši su učenici osvojili tri medalje.