PRETRAGA PO KLJUČNOJ RIJEČI:
Copa America (16)

Čileu prvi naslov u povijesti

Nakon 120 minuta bez golova, Čileanci su pokazali veću smirenost u izvođenju jedanaesteraca i tako došli do prve titule u 99 godina postojanja ovog natjecanja.

Argentina i Čile u finalu

Za treće mjesto igrat će gubitnici u polufinalnim susretima – Peru i Paragvaj.

Paragvaj će na noge Argentini (u srijedu u 1:30), dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti domaćin Čile i Peru (u utorak u 1:30).

U ruletu jedanaesteraca sreća je otišla na argentinsku stranu nakon 120 minuta bez golova.

Reprezentacija Perua, na krilima napadača Paola Guerrera, odletjela je u polufinale Copa Américe.

Utakmicu su obilježila tri crvena kartona. Zaradili su ih urugvajski igrači Cavani i Fucile te izbornik Tabarez.

Kolumbijci nisu našli načina da pobijede Peru, a Brazil je bez Neymara uspio svladati Venezuelu.

Argentina, Paragvaj i Urugvaj u četvrtfinalu

Argentina se plasirala kao prva momčad skupine B, Paragvaj kao drugoplasirana momčad skupine, a Urugvaj kao jedna od dviju najboljih trećeplasiranih momčadi.

Domaćini razbili Boliviju, Ekvador izbacio Meksiko

Čileanci su na krilima s velikih 5:0 svladali Boliviju. Sjajni Ekvadorci su okončali turnir bezidejnim Meksikancima.

Sve reprezentacije imaju jednake izglede za plasman u četvrtfinale uoči posljednjeg kola budući da sve imaju po tri boda iz dvije utakmice.