LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Jednostavan trik za uštedu novca prilikom kupnje avionskih karata

Kupite avionsku kartu jeftinije

Osim što trebamo paziti kojom karticom plaćamo let, postoje još neki trikovi kojima možemo doći do jefitnih letova!

Osim što trebamo paziti kojom karticom plaćamo let, postoje još neki trikovi kojima možemo doći do jefitnih letova!

Stručnjaci za putovanja s bloga Map Happy otkrili su jednostavan način za uštedu novca prilikom kupnje avionskih karata. Oni navode da se može puno jeftinije proći ako promijenimo zemlju s koje kupujemo karte. O čemu se radi?

Cijene karata za domaća putovanja su puno niže od međunarodnih cijena karata, na primjer ako iz Hrvatske kupujemo avionsku kartu za let iz Pariza do Londona, platit ćemo više nego da tu istu kartu kupujemo direktno iz Pariza. Tu informaciju možemo iskoristiti prilikom sljedeće kupnje avionske karte. Kada pomoću raznih tražilica pokušavamo naći najpovoljnije letove, trebamo promijeniti mjesto s kojeg kupujemo kartu te navesti istu zemlju za koju kupujemo avionsku kartu. Ako, na primjer, želimo kupiti kartu za let unutar Španjolske, trebamo u tražilici navesti da kartu kupujemo iz Španjolske, a ne iz Hrvatske.

Iako se ovaj trik može iskoristiti i za međunarodne letove, ipak najbolje funkcionira za letove unutar neke zemlje. Naravno, ne nude sve tražilice promjenu mjesta s kojeg kupujemo karte. Na blogu Map Happy možete provjeriti kako to učiniti pomoću tražilice Google ITA. Kada jednom učinimo tu promjenu, možemo pronaći jeftinije cijene karata u lokalnim valutama. Također trebamo paziti kojom karticom plaćamo let te postoje li transakcijske pristojbe i koliko iznosi tečaj konverzije kuna u stranu valutu tako da konačna cijena ne ispadne puno veća od početne.

Odlučili smo dodatno istražiti ovaj trik te smo naišli na još neke mogućnosti njegove primjene. Na blogu za putovanja Wayfarer iskusni svjetski putnici navode da se ovaj trik može primijeniti ako kupujemo karte za vlakove ili trajekte u inozemstvu. Oni savjetuju da uvijek pregledavamo domaće mrežne stranice pojedinih prijevoznika, a ne njihove međunarodne stranice na kojima su cijene karata puno veće. Ako, na primjer, želimo proputovati Francusku vlakom, trebamo kupovati karte direktno s francuskih stranica željezničkih prijevoznika, a ne preko međunarodnih servisa. Ponekad cijene karata mogu pasti i ako promijenimo jezik na kojem pretražujemo, na primjer umjesto na engleskom, možemo pregledavati stranice na jeziku zemlje u koju putujemo, naravno, ako ga poznajemo.

Svakako iskušajte ove trikove prilikom sljedeće kupnje karata, možda uštedite koju kunu ili euro!

FOTO: FLICKR/KARL BARON