Copa America: Dan 4

Brazilski majstor svojoj je ekipi golom i asistencijom donio pobjedu nad Peruom. Venezuela je pogotkom Rondona iznenadila Kolumbiju.

Pripadnici skupine C preksinoć su u nešto ranijim terminima, prilagođenima europskoj publici, igrali svoje prve oglede na natjecanju Copa America.

U prvoj utakmici, na stadionu El Teniente u Rancagui, susreli su se Kolumbija i Venezuela.

Kolumbijci su u utakmicu ušli kao izraziti favoriti, no na terenu nisu pokazali veliku premoć. Venezuela je pokazivala veliku organiziranost u obrani i nije dopuštala lak pristup svom golu.

U napadu su stvarali i bolje šanse od Kolumbijaca, čije najveće zvijezde, James Rodriguez i Falcao, nisu bili na visokoj razini. Bolju igru Venezuele okrunio je centarfor Rondon, koji je u 60. minuti glavom pogodio u sam kut Ospinine mreže za konačnih 1:0.

Drugi susret igrali su Brazil i Peru. Peruanci su, iznenađujuće, prvi zatresli mrežu. U trećoj minuti se Cueva našao na pravom mjestu nakon panične rerakcije brazilske obrane i poslao loptu u mrežu Jeffersona za 0:1. Odgovorio mu je čudesni Neymar, koji je loptu dodao na bok na centru, da bi se zatim nakon 50 metara sprinta našao u završnici akcije i centaršut Daniela Alvesa poslao u Peruanski gol za 1:1. U sudačkoj nadoknadi Brazilu je tri boda donio Douglas Costa koji, nakon sjajnog Neymarovog proigravanja, nije imao težak posao.