Sveučilišna prvenstva grada Zagreba

Održana natjecanja u krosu, tenisu i badmintonu

Studenti Ekonomskog i studentice Kineziološkog fakulteta osvojili su prva mjesta u tenisu. Na krosu najbrži su bili Marko Kučko i Katarina Jordan, a najbolji u badmintonu Josip Uglešić i Iva Lukač.

U nedjelju su održana sveučilišna prvenstva grada Zagreba u krosu, tenisu i badmintonu.

Na Bundeku su održane pojedinačne konkurencije za muškarce i žene u krosu. Natjecalo se 169 natjecatelja iz 18 visokoškolskih ustanova i 231 natjecateljica iz 17 visokoškolskih ustanova.

U kategoriji muškaraca najbolji je bio Marko Kučko (6.13:53) student VERN-a, drugo mjesto zauzeo je Matija Avirović (6.26:56) s FSB-a, dok je treće mjesto pripalo Rudolfu Antunu Paveliću (6.30:60) s Medicinskog fakulteta.

U ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Katarina Jordan (6.30:19) s Medicinskog fakulteta, druga je bila Eva Mikulčić (6.36:72), također studentica Medicinskog fakulteta, a treće mjesto osvojila je Vedrana Čilaš (6.38:08) s BAK-a.

Najbolji u tenisu studenti Ekonomskog fakulteta i studentice Kineziološkog fakulteta

Natjecanje u tenisu održalo se u Nacionalnom teniskom centru Alplan na Zagrebačkom velesajmu. Nastupilo je 16 muških ekipa iz 15 visokoškolskih ustanova s 42 natjecatelja te 10 ženskih ekipa iz 10 visokoškolskih ustanova s 15 natjecateljica.

Turnir je započeo u subotu kada su se u muškoj kategoriji odigrala prva tri kola, dok se u nedjelju odigrala završnica turnira. Prvo mjesto osvojio je Ekonomski fakultet koji je bio bolji od Pravnog fakulteta rezultatom 2:1. U igri za treće mjesto Tehničko veleučilište u Zagrebu (TVZ) bilo je bolje od Kineziološkog fakulteta 2:0.

U ženskoj kategoriji u subotu je odigrano prvo kolo, a u nedjelju se odigrao ostatak turnira. Prvo mjesto osvojila je ekipa Kineziološkog fakulteta koja je bila bolja od ekipe Baltazara Adama Krčelića (BAK) 2:1. Treće mjesto pripalo je ekipi TVZ-a koja je nadigrala VERN 2:0.

Josip Uglešić i Iva Lukač najbolji u badmintonu

Natjecanje u badmintonu održano je na Zagrebačkom velesajmu. Nastupilo je 25 natjecatelja i 21 natjecateljica iz 10 visokoškolskih ustanova, a natjecali su se u pojedinačnim konkurencijama.

U muškoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Josip Uglešić (KF) koji je u finalu bio bolji od Zvonimira Đurkinjaka (KF) 2:0 (21:15, 21:15). U borbi za treće mjesto Zvonimir Holbling (FER) nadigrao je Filipa Lončarića (FF) 2:0 (21:11, 21:13).

U ženskoj kategoriji najbolja je bila Iva Lukač (MF) koja je u finalu pobijedila Martinu Skorup (FF) 2:0 (21:15, 21:15), a u igri za treće mjesto Iva Skorup (FF) bila je bolja od Elvire Kereković (MF) 2:0 (21:11, 21:12).