LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Vintage Industrial Bar

Partibrejkers započinju veljaču u Vintage Industrial Baru

Bit će to jedinstvena prilika da se Partibrejkersi nakon dužeg vremena poslušaju u klupskoj atmosferi s ograničenim brojem karata.

Bit će to jedinstvena prilika da se Partibrejkersi nakon dužeg vremena poslušaju u klupskoj atmosferi s ograničenim brojem karata.

Partibrejkers, rock ‘n’ roll stroj pokrenut u kasno ljeto 1982., održat će u četvrtak 5. veljače svoj prvi koncert u zagrebačkom Vintage Industrial Baru.

Bit će to jedinstvena prilika da se Partibrejkersi nakon dužeg vremena poslušaju u klupskoj atmosferi s ograničenim brojem karata.

Ulaznice se nalaze u pretprodaji po cijeni od 80 kn,  a nabaviti se mogu u Dirty Old Shopu u Tratinskoj 18 te u Vintage Industrial Baru u Savskoj 160. Cijena ulaznice na dan koncerta iznosit će 100 kn.

Punk energija, blueserska duša i garage stav komponente su koje ovu beogradsku grupu i njezinog frontmena Caneta čine jednom od najutjecajnijih i najomiljenijih rock ‘n’ roll pojava na našem području.

Biografija Paritbrejkersa sočna je, baš kao i njihovi klasici kojih nam nikad nije dosta: „Hiljadu godina", „Prsten", „Mesečeva kći", „Kreni prema meni’", „Sunca sin", „Najbolje se putuje", „Hipnotisana gomila"...

Četverac u sastavu: na bubnjevima Manza, na gitari Anton, na drugoj gitari Kostadinović te za mikrofonom Cane, osnovao je Partibrejkerse u kolovozu 1982., dva mjeseca kasnije imali su prvi nastup, a nedugo potom u Zagrebu čak njih pet zaredom. Tada ih je pomno pratio gospodin Đoni Štulić pa im je za posljednji u nizu uskočio kao tonac. Kompilacija „Ventilator 202" objavljena ’83. godine iznjedrila im je prvi otisnut singl „Radio utopija", dok su im paralelno s tim demo snimke „Hiljadu godina" i „Večeras" kolale eterom radiopostaja.

Prvu ploču snimljenu za Jugoton i s produkcijskom podrškom Koje iz Disciplin A Kitchme izbacili su ’85. godine i s njom osvojili poštovanje velikog broja rock publike. Unatoč dobrim reakcijama na debi, bend iste godine prolazi kroz prve krize. Najprije im Jugoton nakon preslušavanja novog materijala odbija izdati drugu ploču, onda Menza napušta bend, a s krajem godine dolazi i kraj postojanja benda.

Šest mjeseci nakon kraha, Partibrejkersi u promijenjenoj postavi ponovno pale motore,  sviraju koncerte, snimaju nove materijale koje opet nitko ne želi objaviti.

Napokon, godine 1988. Jugoton ih još jedanput prima pod svoje skute te im objavljuje album danas znan kao „Partibrejkers II", iako mu je naslov trebao biti „Kobila i pastuv preljubnik" (dizajner je zaboravio staviti naslov na omot). Novi album ponudio je nove avanture koje su slušatelji odlično prihvatili, a ni MTV nije ostao imun s obzirom da je snimio prilog o bendu.

Sa studenim 1989. stigao je i treći album za čije je ljepljive pjesme„ Kreni prema meni", „Zemljotres", „Hipnotisana gomila" i „Ono što pokušavam" zaslužan i Srđan Gojković Gile koji je pomogao u ulozi ritam gitariste.

Godine 1990. Partibrejkersi su odsvirali posljednju jugoslavensku turneju. Rat je napravio prve korake i u Bosni, a članovi Ekatarine Velike, Električnog orgazma i Partibrejkersa osnovali su projekt grupu Rimtutituku u okviru koje su snimili antiratnu pjesmu „Slušaj ‘vamo". Nju su izbacili uz pomoć Radija B92 i promovirali kružeći beogradskim ulicama na kamionu 8.ožujka 1992. godine

Tijekom ratnih godina Partibrejkersi su u Hrvatskoj bili zabranjeni, a uz svoje razne poraze i pobjede svirali su u Sloveniji, Makedoniji i nekim europskim zemljama, objavljivali kompilacije, razilazili se, okupljali pa snimali nove materijele. godine 1998. ponovno su se vratili u Sarajevo, a u Hrvatskoj su prvi koncert održali tek početkom novog milenija.

Prvi koncert u Vintage Industrial Baru, koji s nedavno napunjene dvije godine još uvijek slovi za mladića, Partibrejkersi će održat 5. veljače 2015. godine A kako je Vintage klub u čiji koncertni prostor stane maksimalno 500-tinjak ljudi, s pravom možemo reći da nas očekuje vrlo intiman koncert sa žilavom rock zvijeri.

FOTO: NEMANJA ĐORĐEVIĆ