SPORT

Mlade nade sporta: hrvatski brzoklizač osvojio broncu u Italiji

Rene Koprivnjak je u kategoriji juniori D osvojio brončanu medalju u disciplini na 500 metara te se također uspio plasirati u finale gdje je osvojio visoko 5. mjesto na 777 metara.

Proteklog vikenda je u talijanskoj Pontebbi održano 3. izdanje StarClass serije natjecanja za juniore C i D kategorije. Među više od 150 juniora zapadne Europe, našlo se i troje hrvatskih predstavnika.

Najbolji rezultat ostvario je Rene Koprivnjak koji je u kategoriji juniori D osvojio brončanu medalju u disciplini na 500 metara. Rene se također uspio plasirati u finale te je osvojio visoko 5. mjesto na 777 metara. Odlične rezultate je ostvarila i Ljiljana Radelja u kategoriji juniorke C, osvojivši 18. mjesto na 1000 metara i 21. mjesto na 500 metara. Karlo Šulić u kategoriji juniori C najbolji plasman ostvario je na 500 metara osvojivši 29. mjesto.

Sezona natjecanja za juniore je na odmaku, no zato seniore od 15. ožujka očekuje najvažnije natjecanje sezone, Svjetsko seniorsko prvenstvo. Domaćin prvenstva je grad Rotterdam, gdje će nastupiti i četvero hrvatskih predstavnika.

Čestitke mladim sportašima na odličnim rezultatima, a sudionicima Svjetskog seniorskog prvenstva želimo puno uspjeha!